Plaże w Lubiatowie

W związku z tym, że znajdujemy się pod samym lasem, mamy go na wyciągnięcie ręki. Od plaży z kolei dzieli nas jedynie 15 minut spacerem przez ten las (1200 m) – piękny, niespotykany, wydmowy las z wrzosami i karłowatymi sosnami.
Plaże w naszych rejonach są jednymi z najpiękniejszych w całej Polsce. Czyste, szerokie, o pudrowym piasku, niezwykle spokojne. Nawet w wysokim sezonie wakacyjnym wypoczynek na plaży jest bardzo komfortowy.

Najbliższe wejścia na plażę

  • nr 38 i 39 – wejścia w odległości 1200 m, do których dotrzesz spacerem w 15-20 minut. Trasa do obu wejść prowadzi przez 200 m łąki oraz 1000 m przez piękny wydmowy, wrzosowy las (ten, który znajduje się tuż za naszymi domkami).
  • nr 37 – wejście w odległości 3.4 km, do którego najfajniej dotrzeć rowerem (15 minut), bowiem przez całą trasę, aż do samej plaży prowadzi utwardzona droga. Rower zaparkujesz tuż pod samym wejściem. Poza sezonem ciężko spotkać tutaj innych turystów. Wrócisz tą samą trasą lub rowerem po plaży!
  • nr 44 – wejście w odległość 3 km, do którego dotrzesz rowerem (10-15 minut) lub spacerem (do 40 minut). Cała trasa to przejażdżka/spacer lasem po utwardzonej, przygotowanej trasie. To również jedyne wejście w okolicy, gdzie dotrzesz samochodem pod samą plażę (płatny parking leśny). Na miejscu znajduje się kilka restauracji.