Trasy rowerowe w Lubiatowie

Rower to najpopularniejszy środek transportu w Lubiatowie i okolicach. W okolicy bowiem znajduje się wiele krótszych i dłuższych tras rowerowych, które prowadzą przez las i zawsze doprowadzą Ciebie... do przepięknej plaży!

Nasze ulubione trasy rowerowe

Poniżej znajdziecie opisy naszych ulubionych tras i wycieczek rowerowych. Są one w większości bez przewyższeń, utwardzone, a my bez trudu pokonujemy je z przedszkolakami na małych rowerach oraz z przyczepką rowerową. Prawie każda z nich kończy się… na plaży, gdzie robimy odpoczynek.

Nie masz jak przywieźć swojego roweru? Wypożycz go w Lubiatowie. Znajdują się tutaj dwie wypożyczalnie, których adresy podajemy tutaj. Rowery możesz przechowywać na naszym ogrodzonym i monitorowanym terenie w zadaszonej wiacie ze stojakami.

  • do wejścia nr 37 – odległość 3.4 km, ok. 15 minut. Prosta wycieczka na start. Przez całą trasę, aż do samej plaży prowadzi utwardzona droga (asfalt oraz utwardzona droga leśna). Po drodze znajduje się kilka miejsc odpoczynku oraz Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Rower zaparkujesz tuż pod samym wejściem na plażę. Jest cicho, pięknie i niezwykle spokojnie. Poza sezonem ciężko spotkać tutaj innych turystów.
  • do wejścia nr 44 – odległość 3 km, ok. 10 minut. Cała trasa to przejażdżka lasem po utwardzonej, przygotowanej trasie. Po drodze znajduje się kilka miejsc odpoczynku. Na miejscu znajduje się kilka restauracji. Wracamy tą samą trasą lub trasą przy j.Kopalińskim (przez m.Kopalino lub trasą Eurovelo10).
  • do wejścia nr 48 – odległość 5.8 km, ok. 20 minut. Świetna wycieczka, którą kończymy na plaży w Słajszewie – przepięknej, szerokiej i zawsze pustej. Przez całą trasę prowadzi Was utwardzona ścieżka dla rowerów (Eurovelo10) i cała ta trasa to wyłącznie las! Piękny, wrzosowy. Rower zaparkujecie tuż pod wejściem na plażę. Wróćcie tą samą trasą lub plażą (!), zahaczając o obiad przy wejściu nr 44.
  • do m. Osetnik – odległość 10 km, ok. 35 minut. To już dłuższa wycieczka, więc poświęcamy na nią zwykle większość dnia. Jedziemy cały czas przez przepiękny las wrzosowy, wzdłuż plaży. Po drodze robimy przystanek na plaży w Słajszewie. Dojeżdżamy do Osetnika, gdzie zaczyna bieg trasa na plażę Stilo lub trasa do latarni morskiej Stilo. Tutaj zjadamy obiad i po odpoczynku wracamy tą samą trasą.