Atrakcje i okolica

Czym zachwyci Was Lubiatowo i okolice? Przede wszystkim naturą. Najpiękniejszymi plażami w Polsce i rozległymi lasami kryjącymi wiele możliwości aktywnego odpoczynku. Wiele tutaj nieodkrytych i bezludnych zakamarków. Miejsc, gdzie turyści rzadko docierają. Znajdzie się też coś dla miłośników dobrego jedzenia.

Plaża i las

W związku z tym, że znajdujemy się pod samym lasem, mamy go na wyciągnięcie ręki. Od plaży dzieli nas jedynie 15 minut spacerem przez ten las (1200 m) – piękny, niespotykany, wydmowy las z wrzosami i karłowatymi sosnami. Plaże w naszych rejonach są jedne z najpiękniejszych w całej Polsce. Czyste, szerokie, o pudrowym piasku, niezwykle spokojne. Stęsknionych za polskim wybrzeżem zapraszamy na długie spacery brzegiem morza i wpatrywanie się w zachody słońca.

Więcej zdjęć i informacji o plażach i lesie znajdziesz na naszym Blogu.

Plac zabaw

Na najmłodszych Gości (a także i tych starszych) czeka plac zabaw i duża ziemna trampolina umieszczone w naszym ogrodzie. Jest coś wyjątkowego w tym miejscu, bowiem dzieci uwielbiają spędzać tutaj każdą chwilę do późnych godzin wieczornych. Rodzice zaś mogą doglądać swoich pociech z tarasów (niektórych) domków lub korzystać z ogrodowych foteli.

Więcej zdjęć z placu zabaw znajdziesz na naszym Blogu.

Sauna i gorące jacuzzi

W chłodniejsze wieczory, zimowe popołudnia i niepogodę czeka na Was nasza strefa relaksu:

  • sauna sucha z widokiem na las
  • pomieszczenie odpoczynku i prysznic zewnętrzny, gdzie po seansach saunowania odpoczniecie na leżakach przy kojących dźwiękach i widokiem na polanę
  • gorące zewnętrzne jacuzzi z hydromasażem – pod gwiazdami i z szumem morza

Saunę i jacuzzi oferowana jest na wyłączność za dodatkową opłatą. W niedługim czasie planujemy rozszerzyć ofertę o zabiegi na ciało.

Więcej zdjęć i szczegółów na temat naszej strefy relaksu znajdziesz na naszym Blogu.

Nasz ogród

Nasz teren to piękny, duży ogród, na który każdy z domków ma widok z panoramicznego okna tarasowego. W ogrodzie posadziliśmy wiele gatunków roślin, które występują w okolicy – nadmorskie wysokie trawy, rokitnik, sosny, mikołajek nadmorski, zioła i wiele wiele innych, które okalając tarasy domków dają dużo intymności.

Więcej zdjęć naszego ogrodu znajdziesz na naszym Blogu.

Rowery

Będąc w Lubiatowie warto zabrać swoje rowery (lub je wypożyczyć w miasteczku w jednej z wielu wypożyczalni). Ścieżek rowerowych jest tu bowiem wiele i są one wyjątkowo piękne. Biegną przez wrzosowy las, niedaleko plaży i wiele tu punktów odpoczynku. Na uznanie zasługuje w szczególności piękna i długa ścieżka rowerowa Eurovelo.

O trasach rowerowych przeczytasz więcej na naszym Blogu.

Wydma Lubiatowska

Dla lubiących aktywne formy wypoczynku polecamy wspaniałą wycieczkę ścieżką przyrodniczą Wydmy Lubiatowskiej, która rozpoczyna swoją trasę 2,5 km od naszych domków. Przez całą ścieżkę (6 km) poprowadzą Was drogowskazy. Koniecznie odwiedźcie platformę widokową. Cisza, przestrzeń i niezapomniane widoki.

Opis wycieczki na Wydmę Lubiatowską znajdziesz na naszym Blogu.

Jazda konna w Lubiatowie

Okolica Lubiatowa uwielbia jazdę konną. Znajduje się tu wiele stadnin, które oferują lekcje jazdy konnej dla początkujących, a doświadczonych zapraszają na przejażdżki w terenie (jazda konna po plaży to wyjątkowe przeżycie!). W Ciekocinku dwa razy do roku odbywają się widowiskowe zawody konne.