Nasza okolica

Czym zachwyci Was Lubiatowo i okolice? Przede wszystkim naturą. Najpiękniejszymi plażami w Polsce i rozległymi lasami kryjącymi wiele możliwości aktywnego odpoczynku. Wiele tutaj nieodkrytych i bezludnych zakamarków. Miejsc, gdzie turyści rzadko docierają. Znajdzie się też coś dla miłośników dobrego jedzenia.

Plaża

Plaża

Mówią, że plaże w naszych rejonach są najpiękniejsze w całej Polsce. Czyste, szerokie, o pudrowym piasku, niezwykle spokojne. Stęsknionych za polskim wybrzeżem zapraszamy na długie spacery brzegiem morza, błogie wylegiwanie się w słońcu, kąpiele w czystym Bałtyku, czy wpatrywanie się w zachody słońca. Nasze ulubione plaże to te między potokami Lubiatówki i Bezimiennej. Od najbliższego wejścia dzieli nas 1200 metrów.

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Lubicie aktywny wypoczynek? Zabierzcie ze sobą do nas rowery (lub wypożyczcie je we wsi)! Poza licznymi leśnymi ścieżkami przez Lubiatowo przebiega europejski szlak rowerowy EuroVelo10 zwany Szlakiem Wokół Bałtyku czy trasa rowerowa Północnych Kaszub.

Wydmy Lubiatowskie

Wydmy Lubiatowskie

Za daleko do Łeby na ruchowe wydmy? Lubiatowo też je ma! Jak i całe Wybrzeże Słowińskie. Dotrzecie tam leśną ścieżką wzdłuż rzeki Bezimienna lub plażą – wejście 36 Osieki.

Wrzosy i grzyby

Wrzosy i grzyby

Schyłek lata to czas kiedy las w Lubiatowie pokrywa się fioletowym dywanem wrzosów, a wycieczki amatorów grzybów parkują swoje auta pod lasem i udają się z koszami na grzybobranie. Nie musicie wstawać o świcie czy specjalnie zbaczać ze ścieżki – grzybów jest tutaj pod dostatkiem dla każdego.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zapoznaj się z naszą Polityka Prywatności AKCEPTUJĘ